Kabiny prysznicowe

Sposób na prysznic

Marzysz o łazience, która będzie nowoczesnym, jak i również funkcjonalnym wnętrzem? Nic dziwnego, że zależy Ci na poznaniu wszystkich rozwiązań, jakie obecnie funkcjonują w aranżacji wnętrz. Skupimy się teraz na poznaniu możliwości, jakie dają projekty różnych typów kabin prysznicowych.

Kabiny prysznicowe

Gotowe kabiny prysznicowe są jedną z najpopularniejszych propozycji, z której rzeczywiście nadal chętnie korzystamy. Ich cena waha się już od kilkuset złotych, do nawet kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, z czego ma być wykonana, jaki ma mieć kształt, czy powinna być wyposażona w głęboki brodzik, a także czy powinna posiadać funkcję hydromasażu.

Zabudowana kabina prysznicowa

Poszukując zdecydowanie bardziej zaawansowanych oraz innowacyjnych inspiracji, można stworzyć w swojej łazience zabudowaną kabinę prysznicową. W tym przypadku funkcję brodzika będzie pełniła posadzka z odpowiednim nachyleniem.

Do zabudowy można wykorzystywać różnego rodzaju materiały. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie oczywiście zasłonka prysznicowa, jednak decydując się na "otwartą" kabinę prysznicową, raczej nie będzie wyglądało to zbyt efektownie. Innym materiałem są przezroczyste płyty pleksi. Kabina już w tym momencie będzie sprawiała wrażenie nowoczesnej i niezwykle ekskluzywnej. Należy jednak liczyć się z tym, że na tafli z tworzywa mogą pojawiać się wszelkie zarysowania. Najlepszą propozycją są tafle wykonane z hartowanego szkła. Zabezpieczone szkło przed zbiciem, nie tylko jest trwałym materiałem, ale również dającym nieporównywalne walory estetyczne.