Kafelki w łazience

Geometryczne wzory w łazience, czy to dobry pomysł?

Poszukując niestandardowych rozwiązań na urządzenie łazienki, w której nie chcemy odnosić się wyłącznie do tradycyjnych kafelek, możemy dojść do geometrycznych wzorów. Jest to odważna stylizacja, jednak przynosząca wiele ciekawych efektów.

Wybierz wzory, które trafiają w Twój gust

Mając na myśli figury geometryczne, możemy z powodzeniem pamiętać zarówno o okręgach, kwadratach oraz i trójkątach. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by obracać się wokół sześciokątów, czy też bardziej skomplikowanych figur wyróżniających się różną ilością boków, kątem rozwarcia pomiędzy nimi, lub też imitacją przeniesienia ich na przestrzeń trójwymiarową.

Styl, do którego dążymy

Figury geometryczne z pewnością kojarzą nam się z dość chłodną i zdystansowaną stylizacją. Rzeczywiście tak jest, jeśli wybierzemy również zimne, wręcz „surowe” materiały. Przykładowo, jeśli do aranżacji łazienki wykorzystamy betonowe bloczki w kształcie geometrycznych figur, pomieszczenie będzie wydawać nam się niezwykle oziębłe i niedostępne. Można jednak z powodzeniem zdecydować się na cieplejsze kolory, które będą znajdować się na ceramicznych kaflach.

Dobrym pomysłem, jest wykorzystanie geometrycznych wzorów, przypominających dużą głębię, w celu osiągnięcia efektownej głębi. Dzięki temu nieduże łazienki, zostają optycznie powiększone. Ponadto figury geometryczne niekoniecznie muszą chować się na płaszczyźnie dwuwymiarowej. Coraz częściej do czynienia mamy z fakturowanymi płytkami łazienkowymi, które po dokładnym przyjrzeniu się, rzeczywiście posiadają żłobienia lub wypustki.