Łazienki z drewna

Drewno w łazience, czy to dobry pomysł?

Chcesz, by za wszelką cenę Twoja łazienka wyróżniała się na tle innych, jakie miałeś okazję do tej pory oglądać? Świetnym pomysłem może być zastosowanie drewna w łazience. W pierwszej kolejności takie rozwiązanie wydaje się być mało praktyczne, ale przy umiejętnym zastosowaniu, możemy liczyć na niebanalny efekt.

Drewno - dla przytulnych wnętrz

Łazienka, która będzie miała drewnianą podłogę, bądź drewnianą zabudowę wanny, jednocześnie staje się bardziej przytulna. Naturalny materiał idealnie będzie pasował do skandynawskiego, jak i również rustykalnego stylu. Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie drewna, jako oryginalna okleina na ściany, bądź też zastosowanie jako przedłużonego blatu, w którym będzie zabudowana pralka oraz suszarka, a także na którym zamontowana może być umywalka w postaci ceramicznej misy.

Dobre drewno do podstawa

Jeżeli mamy w zamiarach urządzenie takiej łazienki, to już w pierwszej kolejności powinniśmy pożegnać się ze wszystkimi płytami typu mdf, które są warstwowane. Ponieważ szybko przekonamy się o tym, że takie materiały nie są odporne na wilgoć. Najlepszym surowcem, oczywiście będzie lite drewno. Polecanym gatunkiem jest modrzew, który jest nie tylko odporny na wilgoć, ale również świetnie dopasowuje się do określonych kształtów, praktycznie nie pracując już przez kolejne lata. Jest to niezwykle ważne, jeśli zależy nam na perfekcyjnym zabudowaniu wanny bądź innego elementu w łazience. Dobór kolorystyki jest ciekawym uzupełnieniem całej aranżacji.