Łazienki z kamienia

Kamień naturalny w łazience

Łazienka z kamieniem, a może właściwie kamień w łazience? Dla jednych osób, kojarzy się on z niechcianym osadem w muszli, umywalce, czy też w wannie. Jeśli tylko pozwolimy sobie nieco bardziej rozbudować naszą wyobraźnię, wtedy dotrzemy do eleganckich i nowoczesnych aranżacji.

Kamień naturalny

Na pewno za najbardziej luksusowy kamień naturalny uznaje się marmur. Jest jednym z najdroższych, ale również pasujących do niezwykle eleganckich i bogatych wnętrz. Często dających efekt chłodu i pałacowej stylizacji. Warto mieć na uwadze, że nie jest to jedyny rodzaj kamienia, z jakim możemy mieć do czynienia przy aranżowaniu eleganckiej łazienki. Interesującą propozycją jest między innymi granit. Kamień ten świetnie odnajduje się w takich pomieszczeniach jak łazienki oraz kuchnie, ponieważ wyróżnia się wysoką odpornością na wilgoć.

Kamień dekoracyjny

Jeśli zależy nam na tym, żeby kamienie w łazience nadały niezwykle dekoracyjny charakter, warto zastanowić się nad zastosowaniem onyksu. Jego przepiękne ubarwienie pozwala się dostosować do współczesnych stylizacji. Ponadto jego największym wyróżnikiem jest to, że można go efektownie podświetlić, co jeszcze bardziej wzmaga estetykę wnętrz.

Nastawiając się na niesamowity efekt, a także wybierając pracochłonny dekor, można wykonać na przykład kabinę prysznicową z maleńkich, wygładzonych kamyków. Zdecydowanie się na określoną tonację kolorystyczną, pozwoli zachować ciekawą estetykę jednocześnie stawiając na piękno w pełni naturalnego surowca w swoim mieszkaniu.