Łazienki z mozaiki

Mozaika, pomysł na luksusową łazienkę

Zastanawiasz się w jaki sposób wyróżnić swoją łazienkę na tle pozostałych? Zależy Ci na podtrzymaniu wyjątkowości wnętrza, jak i również stworzeniu oryginalnego komponentu? Pomyśl o mozaice. Jest to ostatni krzyk mody, który pojawia się w tego typu pomieszczeniach, wyrażając artystyczną duszę, jak i również poszukiwanie oryginalnych zdobień, przez właściciela mieszkania.

Gotowe wzory lub świeży powiew wyobraźni

Podczas urządzania łazienki, do wyboru mamy bardzo wiele rozwiązań. Gotowe mozaiki, które tak naprawdę nie wymagają bardziej skomplikowanego nakładania, ponieważ są imitacje mozaik umieszczone na tradycyjnych kafelkach. Dlatego ich nakładanie nie stanowi większego problemu, jednak w tym przypadku mamy do czynienia ze zdecydowanie większymi ograniczeniami, jeśli chodzi o swobodę aranżacji. Najpopularniejszym kształtem elementem mozaiki, jest kwadracik o wymiarach 1 centymetr na 1 centymetr.

Różne rodzaje mozaiki

Do wyboru mamy dekory szklane, kamienne, bądź ceramiczne. Okazuje się, że te pierwsze stają się coraz popularniejsze, ze względu na swój dość ekskluzywny wygląd. Ciekawe rozwiązania aranżacyjne można uzyskać dzięki mozaice kamiennej. Niewielkie kamyczki marmuru bądź kwarcu sprawiają wrażenie nie tylko solidnych, ale również bardzo naturalnych. Ostatni rodzaj mozaiki świetnie dopasuje się do szklanych kabin prysznicowych, a także naturalnego drewna zastosowanego do zabudowy wanny. Przy tak szerokim wyborze materiałów ogranicza nas jedynie nasza własna koncepcja, a także powierzchnia samej łazienki.