Małe łazienki

Jak zaprojektować małą łazienkę?

Projektowanie małej łazienki, chyba nigdy nie będzie zaliczać się do łatwych zadań. Ponieważ jest to miejsce, w którym chcemy poczuć nie tylko odrobinę luksusu, ale i również swobodnie korzystać z wygód, jakie zapewnia nam to wyjątkowe miejsce.

Niewielka powierzchnia, niewielka ceramika

Jeśli mamy na myśli urządzanie niewielkiej powierzchni swojej łazienki, warto poszukać dedykowanych specjalnie do takich wnętrz poszczególnych elementów sanitarnych. Przykładowo mamy do wyboru różne rodzaje umywalek, które jedne z nich pasują idealnie do niedużych powierzchni łazienkowych, a inne znowu raczej wyróżniają się pokaźnymi rozmiarami. Przez co w małej przestrzeni zajmowałyby już bardzo dużo miejsca. Identycznie może być z toaletą. Zdecydowanie lepiej jest wybrać spłuczkę, która posiada tak zwany stelaż podtynkowy. Ponieważ rzeczywiście przyciski do spłukiwania znajdujące się "na ścianie" są dużym ułatwieniem, a także oszczędnością miejsca.

Prysznic, czy wanna

Pamiętamy o tym, że łazienka jest miejscem kąpieli. Jeśli nadal zastanawiamy się nad tym czy lepiej jest wybrać wannę, lub łazienkę, warto zastanowić się nad swoimi osobistymi preferencjami. Dodatkowo nie zapominajmy także o tym, że decydując się na kabinę prysznicową, od razu możemy również wybrać kabinę z tak zwanymi drzwiami przesuwnymi. Jest to kolejne rozwiązanie pozwalające na dość spore oszczędności w przestrzeni.

Pralka w małej łazience?

Kolejnym dylematem jest również ustawienie pralki w niedużej łazience. Optymalnym rozwiązaniem byłoby znalezienie jej miejsca w innym pomieszczeniu, na przykład w kuchni lub garderobie. Jeśli jednak nie jest to możliwe, zawsze możemy zdecydować się na pralkę z mniejszym wsadem, a także otwieraną od góry.