Wanny

Wanna, czy prysznic?

Masz dylemat, czy wybrać wannę czy prysznic do swojej łazienki? Poznaj podstawowe zalety i wady każdego z tych rozwiązań. Dzięki czemu podjęcie decyzji będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Zalety i wady wanny

Wanna na pewno ma jedną zaletę, którą warto się podzielić. Jeśli masz ochotę na gorącą kąpiel z pianką przy świetle świec, a także przy relaksującej muzyce, to jesteś na dobrej drodze. Wanna zapewni Ci wiele chwil, podczas których można zapomnieć o całym świecie. W wannie również zdecydowanie lepiej dokonuje się prania ręcznego. Namoczenie pościeli, firan lub większych tekstyliów w wannie, rzeczywiście jest zdecydowanie łatwiejsze, niż mielibyśmy robić to w misce. Niestety wanna posiada również swoje wady. Jeśli często napełniamy ją wodą, to musimy liczyć się z większymi rachunkami za wodę. Ponadto duża wanna wymaga zagospodarowania większej powierzchni w łazience.

Zalety i wady kabiny prysznicowej

Kabina prysznicowa bądź zabudowany prysznic jest niewątpliwie doskonałym rozwiązaniem w chwili, kiedy do zaaranżowania posiadasz łazienkę o niewielkich rozmiarach. Ponadto jest to element łazienki zdający egzamin w przypadku osób, które uwielbiają szybki, a nawet zimny prysznic. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim to, że nasze rachunki za wodę mogą być zdecydowanie niższe. Jeśli jednak nasza kabina prysznicowa nie będzie posiadać głębokiego brodzika, to pranie ręczne lub namaczanie, może być utrudnione. Kabina prysznicowa może wynagradzać swoich nowoczesnym i ekskluzywnym wyglądem. Chociaż wanny pod tym względem również są nieustępliwe.